گزیده ای از بیانات امام خمینی پیرامون دعا و مناجات

12 شهریور 92

 *** این ادعیه انسان را از این ظلمت بیرون می برد. وقتی که از این ظلمت بیرون رفت ، انسانی می شود که برای خدا کار می کند ، کار می کند اما برای خدا ، شمشیر می زند برای خدا ، مقاتله می کند برای خدا ، قیامش برای خداست . نه این است که ادعیه انسان را از کار باز می دارد .

*** در هر صورت ، ظرایفی در این ادعیه مبارک هست که سابقه ندارد . اینها راتوجه بکنید ، انسان را این ادعیه می تواند حرکت بدهد .

*** این ادعیه ، در ماه مبارک رجب ، و خصوصا در ماه مبارک شعبان ، اینها مقدمه و آرایشی است که انسان به حسب قلب خودش می کند ، برای این که مهیا بشود برود مهمانی ، مهمانی خدا .
***مناجات شعبانیه از بزرگترین مناجات ، و از عظیم ترین معارف الهی ، و از بزرگترین اموری است که آنهایی که اهلش هستند ، می توانند تا حدود ادراک خودشان استفاده کنند .

***این ادعیه ای که وارد شده است در ماه مبارک و در ماه شعبان ، اینها راهبر ماست به مقصد .

***در شب قدر مسلمانان با شب زنده داری و مناجات خود ، از قید بندگی غیر خدای تعالی - که شیاطین جن و انس اند - رها شده و به عبودیت خداوند در می آیند .

***اینهایی که از کتب ادعیه انتقاد می کنند ، اینها برای این است که نمی دانند ،جاهلند ، بیچاره اند، نمی دانند که این کتاب ادعیه چطور انسان می سازد .منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه
نوع مطلب : دعا و نیایش، 
برچسب ها : دعا و نیایش، امام خمینی (ره)، وبلاگ نماز و نیایش، پایگاه مذهبی نماز،